bn-herb.png
_0002_7.jpg
Opcje zaawansowane
Środa, 3-06-2020,   Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary
Kolonie letnie w Międzybrodziu Żywieckim
14.08.2012Urząd Gminy Łopiennik Górny2283
Powiązane galerie:
grafika
Urząd Gminy Łopiennik GórnyZdjęć: 46

W dniach od 01.08.2012r. do 11.08.2012r. 33-osobowa grupa dzieci i młodzieży z terenu gminy Łopiennik Górny uczestniczyła w koloniach organizowanych przez gminę Łopiennik Górny we współpracy z gminą Czernichów (woj. śląskie). Koloniści zakwaterowani byli w miejscowości Międzybrodzie Żywieckie w budynku Zespołu Szkół im. św. Królowej Jadwigi. Opiekę nad grupą kolonijną sprawowały Panie Agnieszka Szadura i Bożena Banak. Organizatorzy zapewnili uczestnikom już od pierwszych chwil ciekawy i urozmaicony program pobytu. Pierwsze dni upłynęły pod znakiem zwiedzania Międzybrodzia Żywieckiego, w tym m.in. lotniska szybowcowego, którego tradycje sięgają końca lat trzydziestych XX w. oraz elektrowni szczytowo-pompowej „Porąbka-Żar”. Oprócz zwiedzania najbliższych okolic dla uczestników kolonii zorganizowano wycieczkę do Żywca i Oświęcimia. W Żywcu dzieci uczestniczyły w inauguracji Tygodnia Kultury Beskidzkiej, corocznej imprezie kulturalnej prezentującej bogactwo folkloru zarówno polskich górali, jak też innych narodów. W Oświęcimiu młodzież i dzieci zwiedzili były hitlerowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Młodzież korzystała ze znakomicie rozwiniętej infrastruktury turystycznej powiatu żywieckiego: z rejsów statkiem po Jeziorze Żywieckim, kolei linowej na góre Żar, zjazdów na torze saneczkowym oraz atrakcji w funkcjonującym tam parku linowym.

Oprócz zwiedzania uczestnicy kolonii korzystali z kąpieli wodnych i słonecznych na pobliskiej plaży.  Aktywnie spędzali czas wolny, dzięki udostępnieniu im zaplecza sportowego zespołu szkół w Międzybrodziu, jak również organizacji gier i zabaw integracyjnych wspólnie z lokalną młodzieżą oraz inną grupą kolonijną.

Wypoczynek uczniów z Łopiennika był przez cały czas nadzorowany przez władze gminy Czernichów, które ze swej strony dokładały wszelkich starań, aby uczynić pobyt kolonistów niezapomnianym dla nich przeżyciem. Oprócz władz samorządowych o uczestników kolonii troszczyli się również strażacy z miejscowej OSP. Pod koniec pobytu w Międzybrodziu, odpoczywającą tam młodzież odwiedzili przedstawiciele władz gminy Łopiennik z wójtem Janem Kuchtą na czele.

Kolonie dla młodzieży szkolnej z Łopiennika w Międzybrodziu stanowią kolejny element współpracy między obiema gminami. Zapoczątkowała ją zbiórka żywności dla osób dotkniętych przez powódź na terenie gminy Czernichów zorganizowana przez strażaków-ochotników z terenu gminy Łopiennik. Wyrazem wdzięczności dla społeczności Łopiennika za pomoc okazaną w czasie klęski żywiołowej było serdeczne przyjęcie naszej młodzieży przez mieszkańców Międzybrodzia i lokalny samorząd.

Wójt gminy Łopiennik Górny w imieniu własnym oraz rodziców, opiekunów i dzieci składa najserdeczniejsze słowa podziękowania i wdzięczności władzom samorządowym Gminy Czernichów, w szczególności Panu Wójtowi Adamowi Kosowi, Pani Sekretarz Jadwidze Chamera, Dyrektorowi Zespołu Szkół w Międzybrodziu Żywieckim Panu Romanowi Rokita, strażakom miejscowej OSP z Panem Robertem Klisiem na czele,  oraz tym wszystkim, którzy ze zrozumieniem, życzliwością, ogromną serdecznością i wielkim zaangażowaniem włączyli się w organizację kolonii letnich dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Łopiennik Górny. Przeżycia i spotkania, w których mogli oni uczestniczyć podczas wakacji z pewnością pozostaną w ich wspomnieniach na długi czas.

PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
EFRR (3).jpg
Energia słoneczna.png
Gmina na mapie

Urząd Gminy w Łopienniku Górnym
Łopiennik Górny 1
22-351 Łopiennik Górny
( 82 ) 577 30 04, 577 31 23
fax. ( 82 ) 577 30 10
geosystem.jpg
LPR.jpg
ceigg.JPG
bn2.png
bn3.png
bn4.png
bn5.png
bn6.png
bn7.png
bn8.png
bn11.png
bn1.png
bn3.png
karta_duzej_rodziny.jpg
LotLogo.jpg
mikroporady.jpg
baner 301x100.png
uenfo.jpg
Stronę odwiedziło osób: 3963423
«»